23 Mart 2019 Cumartesi

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının İlk Akademik Kurulu Gerçekleştirildi

28 Ocak 2019 Pazartesi 15:56 tarihinde eklendi | 808 defa okundu
SDÜ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
2018-2019 DÖNEMİ İLK AKADEMİK KURULU YAPILDI
 

       2018-2019 dönemi ilk akademik kurul programı, fakülte hocalarının katılımı ile gerçekleştirildi. 2018 yılı akademik kadroya dahil olan hocaların biniş giyme töreni ile başlayan akademik kurul Prof. Dr. Murat OKCU’nun konuşmalarıyla devam etti. Prof. Dr. Murat OKCU YÖK’ün aldığı yeni kararlardan bahsederek gelecek dönemlerde fakültemizi bekleyen değişiklikler üzerine konuştu. Bu değişikliklerin öğrencilerimize ve hocalarımıza neler getireceğini, fakültemizin ileri yıllarda nasıl bir yol izleyeceğinden bahsetti. Norm kadro yönetmeliği hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Murat OKCU’nun konuşmalarından sonra SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali DULUPÇU sözü aldı.

   SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali DULUPÇU’da YÖK’ün yeni kararları hakkında bir konuşma yaptı. Bu kararlar doğrultusunda hocalarımızın izlemeleri gereken yollar neler? Öğrencilerimizin yapmaları gerekenler neler? Fakültemiz de olacak değişiklikler bize neler getirecek gibi konulara değinerek konuşmalarını sonlandırdı.

     Norm kadro hakkında detaylı bilgi veren Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Osman Kürşat ACAR konuşmalarından sonra Kurulda, her bölümü temsilen bir hocanın söz hakkı almasıyla; bölümlerin döneme dair planları ve önerileri üzerinden bir değerlendirme yapıldı. Bu konuşmalardan sonra 2018 yılı akademik kurulu sona erdi.