23 Mart 2019 Cumartesi

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Isparta İK Müdürleri ile 3. İnsan Kaynakları Toplantısı Gerçekleştirildi

10 Aralık 2018 Pazartesi 10:43 tarihinde eklendi | 439 defa okundu

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı, 50 ve üzeri istihdam sağlayan reel ekonomi kuruluşlarının temsilcileri ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen toplantıda buluştu. 13 şirketin İnsan Kaynakları Yöneticileri ve şirket yetkilileri, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden (SDÜ) beklentilerini ve sorunlarını anlattılar.

SDÜ İİBF İnsan Kaynakları Yönetimi AD Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Kürşat Acar, ekibi Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Özmen, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yıldırım, Arş. Gör. Ramazan Furkan ÖZKUL ve Arş. Gör. Nesrin Kaplan ile birlikte sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

İK Yönetimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Kürşat Acar toplantının ana amacının üniversite ve iş dünyası arasında bir köprü oluşturmak olduğunu dile getirerek iş dünyasının perdesinden bakış açılarının ve beklentilerinin neler olduğu üzerine görüşlerini dile getirdi. ‘Değişmeyen tek şeyin, değişim’ olduğunu söyleyen Acar değişimin sebebinin küresellik olduğuna değinerek sektörün olması gereken konumları, yakalaması gereken yeniliklere değindi. Bu noktada Y kuşağının anlaşılması gerektiğini, birlikte sağlıklı etkileşimin güzel sonuçları meydana getireceğine değindi. İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) ’nin değişim ve yeni yönetim anlayışlarının başında gelmektedir. Stratejik açıdan İK’nın önemine de değinen Acar, bizlere çok iş düşmektedir. Kişiselleştirilmiş bir İK oluşturulabilmeli ve derinlikli bir işgücümüz yok bunun için neler yapılması gerektiğini tartışmalıyız. Bu husustaki görüşlerin insan kaynakları için önemli olduğuna değindi. Gelecek yıllar da bu tür toplantıların devam edilmesini düşünen Acar, diğer bir toplantı için Isparta Ticaret ve sanayi odasında yapılması sözünü alarak toplantıyı sonlandırdı.