19 Haziran 2018 Salı

Sağlık Yönetimi Bölümü'nün İstanbul Teknik Gezisi

09 Mayıs 2017 Salı 15:42 tarihinde eklendi | 904 defa okundu

Sağlık Yönetimi Bölümünün İstanbul Teknik Gezisi

 

SDÜ İİBF Sağlık Yönetimi Bölümü 4-5 Mayıs tarihleri arasındaki İstanbul gezisi ile 2016-2017 Döneminin finalini yapmış oldu. Bu programa SDÜ İletişim Fakültesi Dekanı ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Erdem önderliğinde Sağlık Yönetimi Bölüm hocaları Yrd. Doç. Dr. Erdal Eke, Araştırma Görevlisi Durmuş GökkayaDilruba İzgüdenHatice Yiğit ve Muazez Demir’in yanındagezi rehberi Ahmet Faruk Erdem’le birlikte, 9 yüksek lisans, 24 lisans olmak üzere toplamda 40 kişi katılmıştır.

Gezinin birinci gününde ilk durak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Cevizli Kampüsü ziyaret edilerek, Dr. Hüseyin Emin Serthocanın “Eğitim, Kariyer, Başarı ve Hayat” konulu konferansı dinlendi. Daha sonra ikinci durakta İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü SBF Dekanı Prof. Dr. Ayşe Okanlı ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aygül Yanık ziyaret edilerek buradaki Sağlık Yönetimi Bölümü hakkında bilgiler alındı. Aynı gün gezinin üçüncü durağı ise, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü, Bölüm hocaları Yrd. Doç. Dr. Hasan Giray Ankara, Yrd. Doç. Dr. Güven Bektemür ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hasan Kanlı ziyaret edildi. Bu ziyaret esnasında hocalar tarafından öğrencilere yönelik Sağlık Yönetimi Bölümü hakkında küçük bir ders yapılarak, soru-cevapla tamamlanmıştır.

İstanbul gezisinin ikinci günü de dolu dolu geçti. Gezinin dördüncü durağı Sultan Abdülhamit Araştırma ve Uygulama Hastanesi (Eski GATA) oldu. Hastanenin İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı İlknur Yıldırım hastaneyi en ince ayrıntısına kadar gezdirerek hastane hakkında öğrencilere önemli bilgiler aktardı. Gezinin son programı olan beşinci durakta ise Haydar Paşa Numune Hastanesine gidildi. Burada Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mehmet Erbakan hastane hakkında bilgilere vererek öğrencilere bilgi ve tecrübelerini aktardı. Ayrıca gezinin serbest zamanlarında İstanbul’un tarihi yerleri ile birlikte çeşitli yerleri gezilerek İstanbul’un güzelliklerinden istifade edilmiştir.