Sıkça Sorulan Sorular

Bölümü yeni kazandım, kayıt için ne yapmalıyım?


Üniversitemiz (sdu.edu.tr adresinde) yeni kayıtlar için kılavuz yayınlamakta olup neler yapacağınız adım adım bu kılavuzda açıklanmaktadır. Kayıt için üniversiteye gelmenize gerek yoktur. E-Devlet üzerinden üniversite kaydınız ve yurt başvurunuz yapılabilmektedir.

Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) nedir?


OBS ders seçimi yapmak, ders ve programlarını öğrenmek ve uzaktan eğitim platformunu kullanmak gibi daha birçok amaçla faydalanılabilen bir sistemdir.

Üniversite öğrencilerine yönelik akademik tüm duyurular buradan yapılmaktadır.
 

Eğitim-Öğretim ile ilgili kritik tarihleri nereden takip edebilirim?


Üniversitemiz web sayfasında akademik takvim yayınlanmaktadır. Ders kaydı, ekle-sil haftası ve sınavlar gibi bütün tarihler akademik takvimden takip edilebilir.
 

SDÜ Mobil nedir?


“Öğrenci Bilgi Sistemi”, “Haberler”, “Duyurular”, “Etkinlikler”, “Personel Bilgi Sistemi”, “Yemek Menüsü”, gibi içeriklere anında ulaşma imkanı sunan uygulama ile etkinliklerden anında haberdar olabilir, güncel akademik takvime ulaşabilirsiniz.

Bu uygulamadaki sohbet özelliği ile dersinizin öğretim üyeleri ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda öğretim üyeleri bu kanaldan duyurularını gerçekleştirebilirler. Bu nedenle uygulamayı telefonunuza yüklemeniz ve aktif olarak kullanmanız önerilir.

Uygulamayı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobil.sdu.edu.tr.sdu_mobil&hl=tr&gl=US

https://apps.apple.com/us/app/sd%C3%BC/id1495642587

Güncel duyuruları nasıl takip edebilirim?


Güncel duyurular için Öğrenci Bilgi Sistemi’ni düzenli olarak kontrol etmeniz önem arz etmektedir.

Güncel haber, duyuru ve etkinliklerden haberdar olabilmek için üniversitemizin, fakültemizin ve bölümümüzün internet sayfaları ve sosyal medya hesaplarını da takip edebilirsiniz. Ayrıca “SDÜ Mobil” uygulaması ile ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri ve haber, duyuru ve etkinlik takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.