Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Şirvan Şen Demir “Turizmde Veri Devrimi ve Turizm Eğitiminde Yeni Teknolojiler” Panelinde Konuşmacı Olarak Yer Almıştır

 

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Şirvan Şen DEMİR, İstanbul Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilişim Derneği, Arad Üniversitesi ve TÜBİTAK İşbirliğinde organize edilen 8th International Conference on Future Learning and Informatics: Data Revolution  kongresi içerisinde düzenlenen “TURİZMDE VERİ DEVRİMİ VE TURİZM EĞİTİMİNDE YENİ TEKNOLOJİLER” Panelinde konuşmacı olarak yer almıştır. Panel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim üyesi Prof.Dr. Ozan Bahar’ın Moderatorlüğünde gerçekleşmiştir. Panele Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden olan eski TÜROFED Başkanı ve Üyesi Osman Ayık, YDA Dalaman Havaalanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Magic Life Otelleri CEO’su Cem Kınay,  Hilton Dalaman Oteli Genel Müdürü Tunç Batum, Jolly Tour Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut DEMİR ve Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şirvan Şen DEMİR konuşmacı olarak katılmıştır.

Konuşmacılar Turizmde büyük verinin (big data) nasıl kullanılabileceği ve turizm sektörünün dijital dünyaya adaptasyonu hakkında bilgiler paylaşmışlardır. Akademisyenler ise Turizm eğitiminde dijitalleşme ve sektördeki dijital dönüşüme öğrencileri nasıl hazırlayabileceklerini tartışmışlardır. 

Paneli izlemek için tıklayınız.

Yayın Tarihi: 22/10/2020
Okunma Sayısı: 412