NEDEN ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜMÜNÜ TERCİH ETMELİYİM?

İlham veren üniversitenin ilham veren bölümü yeni öğrencilerini bekliyor.

Değerli öğrenciler,

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde sonuçlarını aldığınız YKS sınavının tercih dönemi başladı. Öncelikle her birinizi aldığınız puanlardan dolayı tebrik ederiz. En az sınava hazırlanmak kadar zorlu ve hayati olan tercih sürecinde tercihlerinizi en doğru şekilde yapabilmeniz adına sizi bilgilendirmek amacıyla bölümümüz hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu yazının sonunda neden uluslararası ilişkiler bölümünü ve Süleyman Demirel Üniversitesi'ini  tercih etmeniz gerektiği hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Neden SDÜ'de Uluslararası İlişkiler?

Günümüzde küreselleşme ve karşılıklı bağımlılığın günden güne önem kazanması uluslararası ilişkiler disiplinini ön plana çıkarmıştır. Sürekli bir değişim halinde olan dünyayı anlamlandırmayı ve analiz etmeyi hedefleyen uluslararası ilişkiler bölümü, öğrencilere uluslararası ve bölgesel düzeyde meydana gelen siyasal, toplumsal, ekonomik ve kültürel gelişmelere analitik ve eleştirel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlar. Bu doğrultuda bölümümüzden mezun öğrencilerimizin vizyon sahibi, yaratıcı, sorgulayan ve güçlü bir entelektüel altyapıya sahip bireyler olmaları sağlanır. Ayrıca öğrencilerimizin eğitimi Erasmus, Farabi gibi ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programlarıyla zenginleştirilmektedir. Bu sayede pek çok değişik alanda çalışma imkanı olan mezunlarımızın, gerek akademik gerek kamu veya özel sektörde karşılaşacakları rekabet ortamında öne çıkmaları kolaylaşır.

Alanında uzman akademik kadromuz, öğrencilerimize uluslarası ilişkiler literatürünün çeşitli alanlarında teorik ve pratik anlamda akademik çalışmalar yürütme imkanı sunmaktadır. Bölüm dersleri ile birlikte öğrencilerimize sunulan farklı disiplinlere ait dersler, öğrencilerimizin bilgi birikimini derinleştirirken farklı kurum sınavlarına hazırlanmalarına da imkan sağlamaktadır. Ayrıca bölümümüzün müfredatının tamamı Türkçe içerikli olmakla beraber öğrencilerimizin eğitim sürelerinin tamamında sunulan mesleki İngilizce dersleri ile alanlarındaki başarıları desteklenmektedir. Öğrencilerimizin kamu ve özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarında alacakları staj eğitimiyle mesleki uygulamaya yönelik tecrübe kazanmaları sağlanmaktadır. Akademik kadromuz doğru kariyer planlaması konusunda öğrencilerimiz ile sürekli olarak işbirliği halindedir.

Üniversitemizi daha iyi tanımak için tanıtım filmimizi şu bağlatıya tıklayarak izleyebilirsiniz. Bölümümüz ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için uluslararasi_iibf@sdu.edu.tr mail adresinden veya tercih dönemi süresince her gün 11:00-17:30 saatleri arasında Skype hesabından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı aşağıdaki bağlantılardan takip edebilirsiniz:

Facebook

Twitter

Instagram

Sizi de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Yayın Tarihi: 08/08/2020
Okunma Sayısı: 234