Kaan Kural İle Basketbol ve e-spor Sohbeti

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iibf_sdu instagram hesabında webinar gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Araştırma Görevlisi Türker Teker’in yaptığı yayın 4000’den fazla izleyici tarafından izlendi.

Etkinlikte, sporun yaratmış olduğu ekonomi, Türkiye’de basketbola olan ilgi, takımlarımızın son dönemdeki performansları, e-spor ’un ülkemizdeki ve dünyadaki gelişimi, NBA’de yeni sezona dair beklentiler konuşuldu.

Uluslararası ilişkiler alanında eğitim aldığını ancak aldığı bir teklif üzerine kariyerine medya alanında başlayıp bu şekilde sürdürdüğünü belirten Kural, sporda profesyonelliğin gelişmesi ve ekonomik standartların yükselmesiyle oyunun samimiyetinin bir miktar azalabileceğini ancak, artan imkânlarla birlikte oyunun daha kaliteli hale geldiğini ifade etti.  

Basketbolda gerek kulüpler düzeyinde gerek milli takım düzeyinde başarılı bir ülke olduğumuzu, Türkiye Basketbol Liginin Avrupa’nın en kaliteli birkaç liginden biri olduğunu belirten Kural, Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda maçını kazanmak zorunda olduğumuzu vurgulayarak, bu sezon basketbol organizasyonlarının tamamlanabilmesi noktasında covid-19 sürecinin belirleyici olacağını söyledi.

E-spor‘un ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde de yeni gelişen bir alan olduğunu, ülkemizde takım ve lig sayısı arttıkça sporcu sayısında da artış yaşanacağını belirten Kural, yeteneği olan herkesin, bulunduğu şehirden, koşullardan bağımsız olarak keşfedilmesine olanak tanıyan bir spor branşı olmasını e-sporun en önemli avantajı olarak ifade etti.

Kural, gençlere hayata dair ne tavsiye edersiniz sorusunu hedefleri noktasında kararlı, gerçekçi ve disiplinli olmaları tavsiyesinde bulunarak yanıtladı. 

Webinarın tamamını iibf_sdu adresinden izleyebilirsiniz.

Yayın Tarihi: 27/11/2020
Okunma Sayısı: 228