SDÜ, Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu tarafından ASKON eşliğinde düzenlenen konferans İİBF A Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Üniversitesi, Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu tarafından ASKON eşliğinde düzenlenen “Dijital Pazarlama/E-İhracat Konferansı” İktisadi İdari Bilimler Fakültesi A Konferans salonunda gerçekleştirildi.

ASKON tarafından 14.12.2019 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan “İhracat Zirvesi’nin”, ele alındığı konferansın ilk konuşmasını Projital Bilişim Kurucusu dijital pazarlama uzmanı Sinan BÜYÜKATA yaptı. E- Ticaret hakkında konuşmalarını gerçekleştiren Büyükata, Sosyal medyanın hayatımızın ne kadar merkezinde olduğundan ve önemli olduğundan bahsetti. “Dünyanın kullandığı sosyal medya araçlarından uzak kalarak ticari faaliyetler doğrultusunda verilen fırsatlardan ve dünyadan uzak oluruz” dedi.

Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya araçlarının dünya genelinde çok fazla kullanıldığının ve artık Facebook’un gücünün her yerde olduğunun üzerinde durdu. Bu mecraları kullanırken yapılması gereken zaman yönetimine ve hangi araçları hangi nitelikte kullanmalıyız başlığına değindi.

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde ikinci konuşmasını olarak Antdecor kurucusu e- ihracat uzmanı Burak AYKUT yaptı. E-ihracatın ülkemizdeki yerinden, dünyada e-ihracatın durumundan ve ülkemizde e ihracat yaparken karşılaştığımız engellerin üzerinde duran Aykut, Geleceğin ticaretinin internet üzerinden olacağına ve e-ihracatta ilerlememiz gerektiğini söyledi. Konuşmalarının ardından Amazondan örnekler vererek katılımcılara katkıda bulundu.

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 13/12/2019
Okunma Sayısı: 398